کرکره برقی

یکی دیگر از اقلام مورد نیاز برای نصب کرکره های برقی باطری است . باطری کرکره برقی یکی از اقلام خیلی مهم در آن است که متشکل شده از منبع تغذیه ای که در آن تعبیه شده است.

باطری کرکره برقی نیز مانند دیگر ملزومات کرکره برقی برای انواع مختلف موتور کرکره برقی متفاوت است و نوع آن برای هریک از موتور های کرکره برقی فرق می کند.

  • باطری برای موتور ساید کرکره برقی
  • باطری برای موتور توبلار کرکره برقی

باطری کرکره برقی

انواع باطری کرکره برقی برای موتور های مختلف

به دستگاهی که منبع تغذیه کرکره برقی را دارا می باشد، باتری کرکره برقی می گویند که جزئیات آن را جعبه ای تشکیل داده که در آن منبع تغذیه و برد کرکره برقی به کار گرفته شده، همچنین دو عدد باطری کوچکی مانند باطری موتور سیکلت نیز در آن جعبه به کار گرفته شده. از باتری کرکره برقی می توان در زمان قطعی برق استفاده کرد، به این صورت که باطری در مدار قرار گرفته و همزمان موتور کرکره برقی به وسیله باتری آن کار می کند و برق لازم را از باتری می گیرد.

معمولا موتور ساید کرکره برقی مدل dc به صورت یک پک کامل باتری و برد می باشد اما موتور کرکره برقی ساید مدل ac بدون باتری هستند. لازم به ذکر است همه مدل های کرکره برقی از نوع ساید دارای زنجیر خلاص کن می باشند. این در صورت قطع برق می توان از این زنجیر های خلاص کن استفاده و کرکره را بالا و پایین کرد.

نوع دیگری از باتری نیز وجود دارد که شامل یک پک کامل است و برای موتور کرکره برقی توبلار تعبیه می شود.

کمتر از باتری موتور کرکره برقی استفاده کنید

ترجیح بر این است که تا جای ممکن از باتری های کرکره برقی کمتر استفاده کنید زیرا باطری های کرکره برقی همیشه در مسیر مدار قرار دارند و خیلی کم از آنها استفاده می شود و به همین دلیل است که عمر آن ها بعد از حدود یک الی دو سال به اتمام می رسد و باید آن باتری را عوض کنید. پس تا میتوانید و جا دارد و برق هنوز قطع نشده است از باتری کرکره برقی استفاده نکنید و آن را برای مواقع ضروری بگذارید که عمر آن ها زود تمام نشود.

تعویض باتری کرکره برقی هزینه های زیادی را در بر دارد پس تا جایی که میتوانید از باتری خوب نگهدارید. تنها زمانی عمر باتری بالا می رود که قطعی برق منطقه مورد استفاده بسیار زیاد باشد و باتری کرکره بیشتر از بقیه مواقع کار کند. اگر برق ساختمان تند تند برود و باتری زیاد تر کار کند کمتر در معرض خرابی قرار می گیرد.

کاربردهای باتری کرکره برقی

بالا و پایین شدن کرکره برقی در هنگام قطعی برق

بی نیاز کردن کرکره برقی از خلاص کن های دستی

صرفه جویی در زمان در هنگام قطعی برق

تمامی این دلایل باعث می شود که باتری کرکره برقی جزو یکی از مهم ترین اخلام مورد نیاز در زمان نصب کرکره برقی محصوب شود.

3.3/5 (3 رای)
ارسال نظر
verification
chapta

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار برای شماره ارسال می شود