کرکره برقی

تیغه کرکره برقی فوم دار دوجداره تیغه ای است که از دو لایه تشکیل شده و داخل آن از فوم و یا خمیر پلی اروتان پر می شود که این امر باعث می شود تیغه ها به یک تیغه دو جداره تبدیل شوند و یک عایق صدا و سرما را برای آن محیط به وجود بیاورند. دلیل دیگر این که از فوم در داخل تیغه استفاده می کنند این که هنگام استفاده از کرکه و یا هنگام ضربه خوردن، تیغه به هیچ وجه خم نشود.

تیغه فوم دار را به روش رول فرمینگ و به وسیله دستگاه رول فرم تولید می کنند. مقاومت این نوع تیغه بسیار بالا است و وزن آن در هر واحد متر مربع کمتر از تیغه آلومینیوم می باشد که این مورد از برجسته ترین امتیازات تیغه کرکره فوم دار می باشد. ضمنا این نوع از تیغه ها در کارهایی با ابعاد کم استفاده می شود

انواع جنس تیغه های فوم دار

  • تیغه فوم دار از جنس آلومینیوم
  • تیغه فوم دار از جنس گالوانیزه

تیغه فومدار گالوانیزه و آلومینیومی که از مرغوب ترین مواد اولیه تهیه مى شود. از ویژگى هاى مهم این نوع تیغه ها مى توان به سبک وزن بودن اما در عین حال مقاومت آن اشاره کرد. تزریق فوم در تیغه ها با چگالی بالاتر از ۴۰ و ایجاد صداى کم در هنگام کار کرد تیغه ها و همچنین عایق بودن آن در مقابل سرما، گرما و صدا برای جلوگیری از اتلاف انرژی است که که موجب محبوبیت این نوع تیغه ها می شود.
تیغه کرکره برقی دوجداره فوم دار

ویژگی و امتیازات تیغه های فوم دار دوجداره

  1. این نوع کرکره برقی با تیغه های فوم دار دوجداره به دلیل وزن کمی که دارد از استهلاک موتور آن و صرف انرژی زیادی جلوگیری می کند.
  2. با توجه به وزن کم این نوع تیغه ها می توان از موتورهایی که با توان پایین تر هستند و قیمتشان مناسب تر است، استفاده کرد .
  3. با این نوع تیغه ها صدای کرکره برقی بسیار کاهش می یابد ، زیرا اصطحکاکی که بین ریل راهنما و تیغه است، کم می شود.
  4. این نوع تیغه دارای رنگ ضد خش الکترو استاتیک است و رنگ بندی های مختلفی را دارا می باشد.

تیغه ی دوجداره فوم دار کرکره برقی از همانند همان تیغه های کرکره برقی آلومینیومی می باشد اما با این تفاوت که داخل این نوع ازتیغه ها را خمیر پلی اروتان پر می کنند و به وسیله دستگاه این خمیر را بصورت فوم در می آورند. وجود این فوم در داخل هر کدام از تیغه ها باعث کم شدن صدای تیغه ها در هنگام باز و بسته شدن می شود.

در این تیغه ها از رنگ ضد خش استفاده شده و دارای رنگ بندی زیادی می باشند. وزن هر کدام از آن ها در هر واحد متر مربع خیلی کمتر از تیغه های معمولی است ولی نسبت به تیغه های تک جداره دارای مقاومت بیشتری می باشد.

3.7/5 (3 رای)
ارسال نظر
verification
chapta

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار برای شماره ارسال می شود