کرکره برقی

تیغه کرکره برقی گالوانیزه نیز یکی دیگر از انواع تیغه های کرکره است که مزایا و معایب خاص خودش را به همراه دارد. تیغه کرکره برقی فولادی یا گالوانیزه به وسیله تیغه هایی از جنس آهن آبکاری قلع که همان گالوانیزه است شده ساخته شده. چنانچه بخواهیم مقایسه ای بین تیغه آلومینیومی یا تیغه فولادی گالوانیزه انجام دهیم، باید گفت تیغه فولادی سنگین تر است و لازمه جلوگیری از ایجاد سر و صدای آن، نصب با دقت بالاتری است ولی در عین حال در مقابل عوامل تیز و برنده مقاومت بیشتری دارد. مثلا می توان از تیغه کرکره برقی گالوانیزه یا فولادی با تیغه فول پانچ جهت کرکره برقی ورودی پاساژ استفاده کرد.

تیغه کرکره فولادی یا گالوانیزه در سایز های 100 و 80 تولید می شوند . تیغه 80 سانتی از ورق گالوانیزه 80 تا 60 میکرون تولید می شود. ورق ها را ابتدا برش می دهند و سپس فرم دهی (فرمینگ) می شوند. در فرآیند فرمینگ می توان طرح هایی را نیزبه ورق های فولادی به صورت برجتگی با ارتفاع 20 تا 10 میکرون ایجاد کرد

تیغه کرکره برقی فولادی یا گالوانیزه

تیغه کرکره برقی فولادی یا گالوانیزه

چنانچه بخواهیم تیغه کرکره فولادی و گالوانیزه را معرفی نماییم، باید در مورد تاریخ کرکره برقی صحبت کنیم. در واقع استفاده از کرکره برقی معمولی به صورت جدی توصیه نمی شود و با توجه به معایب زیادی که از کرکره های برقی و خرابی متعدد آن ها، تولید کنندگان کرکره برقی تصمیم گرفتند که از تکنولوژی های جدیدتری استفاده کنند که حاصل کار آن ها تولید کرکره های برقی با تیغه فولادی یا گالوانیزه بود که صدای آن بسیار کم و خرابی پایین جایگزین دیگر کرکره ها شد.

انواع تیغه کرکره برقی فولادی یا گالوانیزه

  • تیغه کرکره برقی دوجداره
  • تیغه کرکره برقی تک جداره
  • تیغه کرکره برقی دوجداره فوم دار

تیغه کرکره برقی فولادی

نکته ای دیگری که باید آن را نظر بگیریم این است که بیشتر تیغه های کرکره برقی که با نام فولادی در بازار ارائه می شود در واقع از جنس فولاد نیست بلکه از جنس آهن گالوانیزه می باشد. معایب تیغه کرکره برقی گالوانیزه این است که دچار زنگ زدگی می شود و کیفیت آن پایین است. اگر جنس فولاد اصل باشد نباید توسط آهنربا جذب شود همچنین قیمت تیغخ فولادی حدود 3 برابر جنس آلومینیومی آن است.

به طور مثال قیمت یک سینک ظرفشویی ساده را که نیم متر مربع ورق فولادی در ساخت آن به کار رفته را با قیمت کرکرههایی که به اسم کرکره برقی با تیغه فولادی فروخته می شود را مقایسه نمایید. به راحتی می توانید متوجه شدید که تیغه آن کرکره برقی از جنس فولاد است یا خیر.

مقایسه تیغه کرکره فولادی یا گالوانیزه با تیغه آلومینیومی

از نظر صدا که باید گفت هر دو تیغه حدودا یک اندازه صدا دارند اما پس از گذشت یک مدت، کرکره برقی فولادی زودتر به سر و صدا و تغییر شکل می افتد. تیغه کرکره برقی فولادی به صورت گارگاهی تولید می شود ولی تیغه کرکره برقی آلومینیومی به صورت کارخانه ای تولید می شود. همچنین از نظر کیفیت رنگ و رنگ آمیزی  باید گفت که تیغه آلومینیومی بهتر و بالا تر است

4.0/5 (4 رای)
ارسال نظر
verification
chapta

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار برای شماره ارسال می شود