کرکره برقی

رفع صدای کرکره برقی

یکی از مشکلاتی که نصابان کرکره برقی و مشتریان پس از نصب کرکره برقی دارند این است که صدای آن بسیار بالا بوده و باعث آزار اطرافیان و در مواردی در پارکینگ های جنوبی باعث اذیت و آزار واحدهای بالای پارکینگ می گردد.

رفع صدای کرکره برقی

دلایل ایجاد صدای کرکره برقی و رفع آن

  1. صفحه های  پلیت و در نتیجه لوله ها باید نصب شود تا تیغه های کرکره برقی هم کاملا در مسیر ریل حرکت کند. در صورت اشتباه در این مورد کرکره بعد از مدت 2 الی 3 ماه به سر و صدا می افتد.
  2. استفاده از لوله شماره 8 باعث می شود که چند تیغه اول به سر و صدا بیوفتد. در برخی موارد زمان جمع شدن تیغه به بالا چند تیغه ی اول همراه با سرو صدا می باشد. جهت برطرف کردن این سر و صدا باید از قطعه ای به نام ارتالن استفاده شود. ارتالن ها در سایز های 8 به 11 و 11 به 18 موجود می باشد.
  3. پایین بودن وزن تیغه ها پس از چند ماه باعث ایجاد سر و صدا می شود. قلاب های تیغه هنگام بالا و پایین رفتن بیشترین برخورد را با هم دارند. پایین بودن وزن تیغه این قلاب ها  باعث می شود که به راحتی تغییر شکل پیدا کنند و همین تغییر شکل باعث ایجاد سر و صدا در آن ها می شود. اگر چه  که روز اول هیچ صدایی در کار نبوده است.
  4. یکی دیگر از عوامل سر و صدای کرکره برقی، نشستن گرد و خاک بین بدنه و قلاب تیغه کرکره است  که باید آن ها را تمیز نمایید.
  5. در هنگام نصب، باید فاصله بین ریل تا لوله را با استاندارهای نصب کرکره برقی رعایت کنید. یعنی که اگر لوله به ریل زیادی نزدیک یا خیلی دور باشد باعث تماس یا کشیدگی زیاد تیغه ها شده و در نتیجه باعث ایجاد سر و صدای تیغه می شود.
  6. تیغه هایی با وزن پایین و نداشتن ایج بالا در تغییر فصل ها دچار انبساط و انقباض شده و باعث ایجاد سر و صدا می شود.
  7. در زمان تولید تیغه و پس از درآمدن تیغه از زیر دستگاه پرس ، تیغه وارد کوره ای به نام کوره ایج می شود تا سختی مناسب برای کار را داشته باشد. ایج یک تیغه مناسب و استاندارد بین 12 تا 14 سال است که در صورت پایین بودن عدد آن، تیغه پس از مدتی به صدا می افتد. در زمان خرید باید به این امر دقت شود.
  8. کوره رنگ نامناسب باعث ایجاد سر و صدا در تیغه کرکره برقی می شود. پاشیده نشدن یکدست رنگ بر روی قلاب و یا تیغه باعث سر و صدا می شود.
  9. در زمان مونتاژ کردن تیغه ها باید دقت لازم را داشته باشید تا آن ها بصورت افقی به هم وصل شوند. در صورت فشار و یا کجی در زمان مونتاژ مطمئنا تیغه ها از همان اول به سر و صدا می افتد.
2.8/5 (6 رای)
ارسال نظر
verification
chapta

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار برای شماره ارسال می شود