کرکره برقی

تیغه کرکره برقی آبکشی از پانچ شدن تیغه هایی است که از جنس آلومینیوم تک جداره هستند. این نوع از تیغه های کرکره برقی آبکشی یا پانج شده معمولاً به صورت ساده یا ترکیبی با سایر تیغه های معمولی و پانج نشده ی آلومینیومی برای زیبایی بیشتر و نیز نفوذ نور وروشنایی به داخل محیطی که کرکره برقی در آن نصب است. از جمله محیط های مناسب برای نصب کرکره برقی آبکشی، پارکینگ های ساختمان های جنوبی و  یا فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد .لازم است که ذکر شود که این تیغه های کرکره برقی آبکشی تک جداره می باشند و از لحاظ مکانیکی مقاومتی کمتر از سایر تیغه های کرکره برقی دارند. استفاده از این نوع تیغه کرکره برقی به صورت کامل و بدون استفاده از نوعی دیگر از تیغه ها توصیه نمی شود. حداکثر میزان استفاده از تیغه های آبکشی یا پانچ تا 6 عدد توصیه می گردد که این بهترین راه است برای جلوگیری از نفوذ سر و صدا و غبار و خاک از درون قسمت های آبکشی و سوراخ های تیغه ها.

کرکره برقی آبکشی معمولاً برای مکان هایی نصب می گردد که صاحب بخواهد در مواقعی که کرکره برقی پاین است فضای داخلی آن را ببیند و نمایان باشد. توصیه می می گردد که با توجه به عبور هوا از داخل سوراخ های این کرکره برقی، بعد از نصب حتما در قسمت پشت آن شیشه قرار دهید زیرا عبور گرد و خاک از آن قسمت زیاد می شود. نکته دیگر این که با توجه به نوع تیغه و مشبک بودن آن، امکان عبور نور و تبادل با هوا و محیط بیرون در این نوع کرکره برقی ها بسیار زیاد است، به همین دلیل بیشترین کاربرد از این نوع کرکره برقی برای پارکینگ ها می باشد که باعث می شود ورود نور به فضای پارکینگ به خوبی انجام شود و فضا را روشن کند و همینطور به رفع آلودی اگزوز ماشین ها از داخل پارکینگ نیز کمک می کند.

کرکره برقی آبکشی

از کرکره های برقی آبکشی معمولا در ساختمان های جنوبی و فروشگاه ها نیز استفاده می گردد.

لازم است ذکر کنیم که با توجه به این موضوع که تیغه های کرکره برقی آبکشی تک جداره است و از لحاظ مکانیکی مقاومت کمتری تری نسبت به دیگر کرکره های برقی دارند، استفاده از آن ها به صورت یکدست و کامل توصیه نمی شود و حداکثر تا 6 تیغه آبکشی توصیه می گردد و بهتر است برای جلوگیری از نفوذ و عبور گرد وغبار و صدا از سوراخ های کرکره برقی آبکشی، آن سوراخ ها با تلق های شفاف یا پلی کربنات پوشانده بشوند

این نوع تیغه پانچ شده در اشکال و رنگهای مختلف تولید می شوند که با ترکیب با تیغه های نرمال ظاهر زیبایی به نمای ساختمان می دهند

انواع کرکره برقی آبکشی

کرکره های برقی آبکشی یا همان کرکره برقی فول پانچ نوعی کرکره برقی می باشد که به صورت آبکش و سوراخ دار است و معمولا از جنس آلومینیوم یا گالوانیزه تولید می گردد.  

  • کرکره برقی آبکشی آلومینیوم: کرکره برقی آبکشی آلومینیومی دارای مزیت های زیادی می باشد که یکی از آن مزیت ها استحکام بالای تیغه ها و قسمت اتصالات پایین و بالای آن می باشد.  

کرکره برقی آبکش گالوانیزه: کرکره برقی آبکشی گالوانیزه نیز دارای مزیت های مختلفی می باشد که یکی از آن ها قیمت پایین تر آن نسبت به دیگر کرکره برقی ها می باشد و به عبارتی این نوع کرکره برقی اقتصادی تر می باشد. از دیگر مزیت های آن نیز می توان به تعداد بالای سوراخ های موجود روی تیغه های آن اشاره کردکه باعث می شود فضای داخلی با وضوح بیشتری دیده شود.  

2.3/5 (3 رای)
ارسال نظر
verification
chapta

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار برای شماره ارسال می شود