کرکره برقی

کرکره برقی ای وجود ندارد که بدون صدا باشد اما کرکره برقی هایی هستند که با سرویس مرتب ورفع ایرادات بطور مداوم صدایشان بسیار کم شود یا به سر و صدا نیوفتند. راه حل این موضوع شناختن ایراداتی که ممکن است برای کرکره برقی به وجود بیاد است.

کرکره برقی شامل قطعات مکانیکی و فلزی است که در حال کار کردن هستند و به همین دلیل در حین کار با یکدیگر برخورد فیزیکی پیدا می کنند و در همین هنگام باعث ایجاد سر و صدا می شوند که این امری طبیعی می باشد اما گاهی اوقات این صداها بیش از حد معمول و غیر قابل تحمل و گوش خراش می شوند. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود یک کرکره برقی، سر و صدا کند و باعث آزار و اذیت شود.

ممکن است از خود سوال کنید که چرا کرکره برقی ما از روز اول سر و صدایی نداشت اما الا بعد از گذشت چند مدت به سر و صدا افتاده و باعث اذیت ساکنین شده است، جواب سوالتان این است که کرکره های برقی معمولا نیاز به سرویس و نگهداری مداوم دارند و اگر شما به صورت ماهانه یا چند ماه یکبار کرکره برقی را سرویس نکنید و به آن بی اهمیت باشید معلوم است که ایراد پیدا کرده و به سر و صدا می افتد.

 یک سری از این تعمیرات و نگهداری قطعات و اجزای کرکره برای جلوگیری از سر و صدا و خرابی آن می باشد که معمولا توسط صاحبان کرکره برقی نادیده گرفته می شود.  قطعات موتور کرکره برقی نیاز به روانکاری دارند، ینی باید بیشتر قطعات آن را سرویس و روغن کاری کنید که به سر و صدا نیوفتند.

زمانی که چرخ دنده ها و دیگر قطعات متحرک کرکره برقی به خوبی روان نشود یا به طور مداوم روان نشوند موجب ایجاد صدای بلند در زمان کار کردن کرکره می شود. روانکاری برای چرخ دنده ها فقط باعث کم شدن سر و صدای آن ها نمیشود بلکه کارایی موتور و چرخ دنده ها را نیز بالا میبرد و عمر آن ها را طولانی می کند.

دلیل دیگر بوجود آمدن سر و صدای کرکره ها این است که کرکره های برقی معمولا در معرض تابش نور خورشید به طور مستقیم هستند که این قضیه باعث می شود کرکره ها به سر و صدا بیوفتند. یا حتی دلیل دیگر به وجود آمدن این صداها ممکن است گرد و غباری باشد که روی تیغه های کرکره نشته است. به طور کلی جهت جلو گیری از تمامی این مشکلات و رفع آن ها می بایست کرکره ها را به طور مداوم سرویس و نگهداری کنید.

کرکره برقی بی صدا

مواردی که گاها باعث از بین رفتن یا کم شدن صدای کرکره برقی می شوند:

  •  شست و شوی تیغه ها ومحل اتصال آن ها با یکدیگر
  • کاهش سرعت حرکت تیغه ها با زیاد کردن قطر شفت و رول کرکره
  • جهت بهتر و راحت چرخیدن تیغه ها می توانید در میان آن ها از غضروف های آلومینیومی استفاده کنید
  • چنانچه هیچ کدام از موارد بالا مفید و موثر نبود در آخر شما می توانید تیغه ها را با جنس بهتری از آن تعویض کنید.

گاهی اوقات صدای کرکره برقی مانند خراشیدن ناخن بر روی آهن است که برای رفع آن باید به دو نکته توجه داشته باشیم:

  • چنانچه تیغه ها در اثر ساییدگی و گیر کردن آسیب دیده باشند باید آن ها را هرچه زودترعوض کنید.    
  • کمک گرفتن از تکنسین های متخصص جهت رفع ایرادات کرکره برقی
  • ممکن است ایراد از گیربکس کرکره باشد که در اولین فرصت باید آن را تعویض نمایید

این است که کرکره های برقی معمولا در معرض تابش نور خورشید به طور مستقیم هستند که این قضیه باعث می شود کرکره ها به سر و صدا بیوفتند.

کرکره های برقی معمولا نیاز به سرویس و نگهداری مداوم دارند و اگر شما به صورت ماهانه یا چند ماه یکبار کرکره برقی را سرویس نکنید و به آن بی اهمیت باشید معلوم است که ایراد پیدا کرده و به سر و صدا می افتد.

کرکره برقی شامل قطعات مکانیکی و فلزی است که در حال کار کردن هستند و به همین دلیل در حین کار با یکدیگر برخورد فیزیکی پیدا می کنند و در همین هنگام باعث ایجاد سر و صدا می شوند.

خیر-کرکره برقی ای وجود ندارد که بدون صدا باشد اما کرکره برقی هایی هستند که با سرویس مرتب ورفع ایرادات بطور مداوم صدایشان بسیار کم شود یا به سر و صدا نیوفتند.

3.7/5 (3 رای)
ارسال نظر
verification
chapta

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار برای شماره ارسال می شود