کرکره برقی

کرکره برقی شفاف، معمولاً برای اماکنی مانند صرافی ها و بانک ها که از نظر امنیتی باید سطح بالایی را داشته باشند. به همین دلیل نیاز است در شب داخل آن دیده شود.

کرکره های برقی شفاف علاوه بر محافظت در برابر اشعه UV باعث جلوگیری از عبور نور نیز می شود، که در مقایسه با دیگر کرکره برقی ها بالاترین ضریب ایمنی رادر مقابل سرقت دارد و دارای تائیدیه امنیتی از طرف پلیس های پیشگیری نیروی انتظامی نیز می باشد.

ویژگی های تیغه کرکره برقی شفاف

  • این نوع تیغه ها که تیغه شفاف نام دارد از مواد مقاومی همچون پلی کربنات ساخته شده و برای استحکام بیشتر آن مقاومت مکانیکی این تیغه ها را بسیار بالا برده اند.
  • بین فواصل این تیغه ها از لوله های آلومینیوم و یا استیل استفاده می گردد که این امر امنیت را چند برابر می کند زیرا پلی کربنات و لوله های آلومینیومی ضد شعله ور شدن است.
  • دیگر ویژگی کرکره های شفاف ضد اشعه ماورای بنفش بودن آن است که بسیار نکته مهم و قابل توجهی می باشد.
  • جنس کرکره برقی شفاف در صنعت نیز به دلیل مقاومت بالا از آن به عنوان فولاد پلاستیکی نام می برند. زیرا این نوع تیغه کرکره برقی شفاف حتی با پتک و چکش هم قابل شکستن نیست.
  • تیغه کرکره برقی شفاف، در رنگهای گوناگون و مقاوم در برابر ضربه می باشد.
  • کرکره برقی شفاف با توجه به نیاز های مشتری در بیشتر رنگ ها تولید می شود اما باید گفت که بدون رنگ آن بیشتر شفافیت را دارا می باشد

امروزه از این کرکره برقی شفاف به صورت گسترده و قابل توجهی در دنیا مورد استقبال و استفاده قرار گرفته است و در چند سال اخیر نیز در کشور ما مورد استقبال قرار گرفته است.

کرکره برقی شفاف

مواد به کار رفته در تولید کرکره برقی شفاف

"محکم تر از فولاد ... شفاف تر از شیشه" این شعار همه تولید کنندگان کرکره برقی های شفاف می باشد. برای اثبات کردن این مورد می توانیم چراغ های جلوی ماشین های خارجی را مثال بزنیم که با نسبت به قانون و استاندارد اتحادیه اروپا به هیچ وجه نباید در زمان تصادف بشکنند یا خرد بشوند. بنابراین آن ها را از جنس پلی کربنات استفاده می کنند زیرا استحکام آن به اندازه ای بالاست که در شدید ترن تصادف هم نیز خرد نمی شوندو به همین دلیل است که در کرکره برقی های شفاف نیز از مواد پلی کربنات استفاده می شود.

انواع کرکره برقی شفاف

کرکره برقی شفاف مانند طلق های شفاف یک تکه نیست. این نوع از کرکره برقی که کرکره برقی شفاف نام دارد از قطعه های کوچک پلی کربنی تشکیل شده است که این قطعه ها در کنار یکدیگر به صورت آجر چیده می شوند و چیزی شبیه دیواره را تشکیل می دهند. پس باید به این نکته توجه داشت که تیغه کرکره برقی شفاف به هیچ وجه مانند یک شیشه به صورت یکسره نمی باشد، بلکه مانند قطعه های کوچک شیشه ای در کنارهم چیده می شوند. در قسمت زیرین انواع کرکره برقی شفاف را به شما معرفی می کنیم:

  • کرکره برقی شفاف به صورت لوله ای با میل استیل یا آلومینیومی
  • کرکره برقی شفاف پلی کربنات زواری با غضروف آلومینیومی

رنگ تیغه های کرکره برقی شفاف

این نوع تیغه هایی از جنس شفاف را می توان با افزودن رنگ ها و یا رنگدانه های خاصی در همان زمان تولید، علاوه بر شفافیت آن به رنگ های دیگری نیز تولید کرد. تیغه کرکره برقی شفاف معمولا و به صورت روتین در رنگ های برنز، شیشه ای، دودی، عسلی تولید می شوند. اما در سایر رنگها نیز به صورت سفارشی و در تولید های انبوه انجام می گردد زیرا تولید کنندگان معمولا در تعداد سفارش های کم، رنگ دیگری به غیر از رنگ های روتین استفاده نمی کند.

3.0/5 (3 رای)
ارسال نظر
verification
chapta

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار برای شماره ارسال می شود