کرکره برقی

کرکره برقی طرح چوب، در واقع همان کرکره برقی آلومینیومی هستند که در با رنگ های الکترواستاتیک رنگی مثل طرح چوب به آن می زنند و سپس به وسیله ماشین آلاتی مخصوص روکش های طرح چوب بر روی تمام تیغه های آلومینیومی کشیده و سپس فیت می شود. بسیاری از کسانی که از این نوع کرکره برقی با طرح چوب استفاده می کنند نگران خت و خش افتادن روی آن و یا بلند شدن لایه طرح چوب آن می باشند اما باید گفت که در حتی بدترین نوع شرایط آب و هوایی، سرما، گرما، تابش مستقیم نور خورشید، یخبندان های  شدید، هوای شرجی و دیگر مسائل هیچگونه تاثیری بر دوام و کیفیت این نوع نوارهای طرح چوب ندارد و شما می توانید با آسودگی از کرکره برقی طرح چوب استفاده کنید.

از کرکره برقی طرح چوب معمولاً برای پارکینگ و پنجره استفاده می شود ولی بعنوان دیگر کرکره بر قی ها از جمله کرکره برقی سوله و کرکره برقی مغازه و یا حفاظ های کرکره برقی ضد سرقت نیز استفاده شود. به صورت کلی میتوان گفت که با استفاده از کرکره برقی طرح چوب دیزاین و ترکیب زیبایی به نمای ساختمان بدهید و همینطور هماهنگی کاملی با محیط اطراف ساختمان برقرار کنید.

روش رنگ زدن کرکره برقی طرح چوب نیز به این شکل می باشد که ابتدا سه الی چهار لایه از رنگ های الکترواستاتیکی را روی کرکره برقی آلومینیومی می زنند و سپس برچسب های طرح چوب را که در طرح ها و رنگ های مختلف است را با دستگاه مخصوص به آن می چسبانند.

کرکره برقی طرح چوب

دیگر نام های کرکره برقی طرح چوب

دیگر نام های کرکره برقی طرح چوب، کرکره برقی دکوراتیو یا کرکره برقی دکورال نیز می گویند. قیمت کرکره برقی طرح چوب چیزی حدود 35% از دیگر کرکره برقی های آلومینیومی گرانتر است زیرا مواد به کار رفته برای رنگ و طرح آن اضافه شده.

مزایای کرکره برقی طرح چوب

  • مقاومت بالایی در برابر اشعه نور خورشید دارد.
  • کرکره برقی طرح چوب دارا دوام بالای رنگ و عمر بالا و مفیدی می باشد
  • جذب حرارات و یا جذب دمای کمی دارد کهاین باعث مقاومت بالای آن است

 معایب کرکره برقی طرح چوب

قیمت کرکره برقی طرح چوب به نسبت دیگر کرکره برقی ها بالاتر است زیرا مواد و چسب هایی در کرکره برقی طرح چوب استفاده می شود که در کرکره برقی های دیگر از آن استفاده نمی شود، یا بهتر است بگوییم موادی اضافه بر سازمان به کرکره های  برقی آلومینیومی اضافه می شود به همین دلیل است که قیمت کرکره برقی طرح چوب، بالا تر از کرکره برقی آلومینیومی با دیگر کرکره برقی ها می باشد. 

مکان های مورد مصرف کرکره برقی طرح چوب

  • در ساختمان ها  به دلیل هماهنگی با طرح بیرونی ساختمان و مقاومت بالا
  • در پنجره ها به دلیل مقاومت بالا و ظاهر زیبا
  • در درب های ورودی پارکینگ به دلیل ظاهر زیبا و مقاومت بالا
3.0/5 (3 رای)
ارسال نظر
verification
chapta

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار برای شماره ارسال می شود