کرکره برقی

انواع کاربرد کرکره برقی پارکینگی

به طور معمول از کرکره برقی پارکینگی جهت درب ورودی پارکینگ و یا جهت جلوگیری از ورود و خروج افراد متفرقه به داخل پارکینگ است که بعد از درب های اصلی ورودی به عنوان دومین درب ( که به درب پیلوت معروف است ( نصب می گردد. باید به این نکته توجه داشت که کرکره برقی پارکینگی چه به جای درب پارکینگ و چه به عنوان درب پیلوت یا همان درب دوم  و یا به عنوان درب های بعد از رمپ نصب گردد، مدل موتور و نوع اجرای آن و همچنین تیغه های آن تفاوت خاصی ندارد و در کل با توجه به این نکته که کرکره برقی پارکینگ رنگ آمیزی شده است و به همراه موتور آن نصب می گردد بسیار ارزانتر، مقرون بصرفه تر و سریع تر نسبت به استفاده از درب های آهنی می باشد.

برای انتخاب نوع و مدل کرکره برقی پارکینگی باید به 3 نکته توجه کنیم:

  • تعداد خودرو هایی که از کرکره برقی پارکینگی عبور می کنند و انتخاب مناسب موتور کرکره برقی برای آن میزان از تردد
  • ابعاد و اندازه های کرکره برقی پارکینگی و انتخاب مناسب ترین تیغه از جهت کم صدا بودن، ساختار فنی کرکره و نیز از جهت زیبایی کرکره برقی پارکینگ
  • دارا بودن سنسور فتوسل و دیگر تجهیزاتی که برای ایمنی مورد نیاز است  

انتخاب مناسب ترین تیغه برای کرکره برقی پارکینگی

در انتخاب نوع کرکره برقی مناسب پارکینگ، تنوع زیادی مخصوصا در این زمینه وجود دارد که البته گاهی اوقات با توجه به اندازه های کرکره برقی پارکینگی ناچارن نمی توانیم بعضی از مدل های تیغه کرکره برقی را مورد استفاده قرار دهیم و نیز مورد مهم دیگری که در انتخاب تیغه کرکره برقی برای پارکینگ مورد توجه است اندازه آلودگی صوتی و ایجاد سر و صدای آن است که در زمان باز و بسته کردن کرکره برقی از آن بلند می شود. 

کرکره برقی پارکینگی

اندازه ارتفاع مناسب برای نصب کرکره برقی پارکینگ

در زمان نصب کرکره برقی پارکینگی باید به این نکته توجه داشته باشیم که موقع بالا رفتن کرکره برقی رول آن به صورت استوانه ای با قطری به اندازه 30 تا 35 cm  فضای درب را اشغال می نماید و اگر به این نکته نیز توجه کنیم که ممکن است بلند ترین خودرو ینی تیوتا لندکروز که ارتفاع آن 2 متر است را بخواهیم از آن پارکینگ عبور دهیم و پارکینگ مورد نظر هم دارای ارتفاع 4 متر از کف تا سقف باشد آن وقت است که می توانیم به راحتی کرکره برقی پارکینگی را نصب کنیم اما اگر ارتفاع کف تا سقف متحرک پارکینگ کمتر از 4 متر باشد برای نصب کرکره برقی به مشکل برخواهیم خورد.

انواع تیغه کرکره برقی پارکینگی

  • تیغه کرکره برقی غضروفدار پارکینگی
  • تیغه کرکره برقی آلومینیومی پارکینگی
  • تیغه کرکره برقی دوجداره پارکینگی
  • تیغه کرکره برقی پلی کربنات یا شفاف پارکینگی
  • تیغه کرکره برقی فوم دار پارکینگی 

 

تجهیزات ایمنی مورد نیاز کرکره برقی پارکینگی

ممکن است در مواقعی که ماشین شما در قسمت ورودی و در زیر کرکره برقی باشد  و اتفاقی یک همسایه دیگر ناخواسته و ندانسته ریموت کرکره برقی را فشار بدهد و کرکره برقی را به سمت پایین هدایت کند و باعث شود که با سقف ماشین شما برخورد کند که این اتفاق اتفاقی خطرناک است. به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم که فتوسل چشمی را به عنوان سنسوری ایمنی در کرکره برقی پارکینگی نصب کنید.

لازم به ذکر است در ساختمان هایی که در حال ساخت هستند بهتر می باشد اول کرکره برقی پارکینگ نصب شود و بعد ریل آن در داخل نمای ساختمان کار بشود تا اینکه امکان دستکاری آن ریل نباشد. نکته دیگر نیز این است که برای ضد سرقت کردن کرکره برقی پارکینگی توصیه می گردد که به جای ریل های آلومینیومی از ریل های آهنی و ضخیم استفاده گردد.

3.0/5 (3 رای)
ارسال نظر
verification
chapta

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار برای شماره ارسال می شود