کرکره برقی

از پانچ کردن تیغه آلومینیومی یک جداره تیغه کرکره برقی پانچ ساخته می گردد. کرکره برقی پانچ نوعی از کرکره می باشد بر روی تیغه های آن برش هایی به شکل مستطیل، دایره و بیضی ایجاد گردیده است.

تیغه های پانچ شده معمولاً به صورت ترکیبی با دیگر تیغه های کرکره برقی نرمال یا آلومینیومی جهت زیبایی بیشتر و همچنین جلوگیری از نفوذ نور زیاد به داخل محیط های نصب از جمله پارکینگ های ساختمان های جنوبی و یا فروشگاه ها استفاده می گردد .

لازم است ذکر شود با توجه به این مورد که این تیغه های کرکره برقی پانچ دار از نوع یک جداره است و از نظر استحکام از مقاومت پایین تری نسبت به دیگر کرکره برقی ها برخوردار است، استفاده از آن به صورت کرکره برقی کاملا پانچ شده توصیه نمی شود و در بیشترین مورد فقط تا 6 تا 8 عدد تیغه پانچ برای نصب توصیه می گردد. برای جلو گیری از ورود گرد و غبار و یا سر و صدا از سوراخ های پانچ شده کرکره برقی باید آن ها را با تلق های شفاف پلی کربناتی بپوشانید .

تیغه کرکره برقی پانچ نوع خاصی از تیغه کرکره برقی های موجود می باشد که به دلیل پانچ شدن آن به صورت یک جداره تولید می گردد و همین مورد باعث کم شدن مقاومت آن در برابر فشارهای بالا و احتمالی یا سنگین شدن کرکره برقی می شود.به همین دلیل از این نوع کرکره برقی باید به صورت ترکیبی استفاده کنید نه به صورت یک کرکره برقی کامل..

موارد استفاده تیغه کرکره برقی پانچ

بیشترین استفاده از کرکره برقی پانج در ورودی پارکینگ ها و یا مجتمع های اداری و تجاری، فروشگاه های طلا و جواهر فروشی، می باشد که با ایجاد سوراخ های بزرگ و کوچک با اشکال مختلف روی تیغه ها، نمای داخلی آن مکان را قابل رویت می کند و باعث افزایش امنیت آن مکان ها می گردد.
 

کرکره برقی پانچ

نکات مهم در نصب کرکره برقی پانچ

  • به هیچ عنوان در نصب کرکره برقی تمام تیغه ها را از نوع پانچ شده انتخاب ننمایید زیرا مقاومت آن در برابر ضربه پایین می آید.
  • تا آن جایی که امکان است از تیغه های کرکره پانچ به صورت کم تر و یا فقط در مکان هایی که نیاز است درون آن دیده شود استفاده کنید.
  • برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به مکان مورد نظر باید در قسمت پشتی کرکره برقی پانچ از تلق های شفاف استفاده شود.

 

موارد مربوط به کرکره برقی پانچ

  • دارای ظاهری زیبا
  • دارای منافذ و سوراخ های پانچ شده برای دیدن داخل مکان
  • عبور نور و ایجاد روشنایی برای مکان مورد استفاده
  • دارای امنیت بالا به دلیل اینکه داخل مکان مورد نظر معلوم و واضح است
4.7/5 (3 رای)
ارسال نظر
verification
chapta

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار برای شماره ارسال می شود