کرکره برقی

مراحل و قطعات مورد نیاز برای نصب کرکره برقی، هرکدام به صورت مجزا نیاز به توضیح دارند. اما در کل قبل از تمام این توضیحات باید بدانید که برای نصب کرکره برقی به چه قطعات و متعلقاتی نیاز دارد. مثلا در پکیج موتور ساید اکثر اقلام مورد نیاز مانند صفحه یاتاقان، صفحه انتقالی شفت کوچک به شفت اصلی، صفحه موتور، اند کب یا همان شفت کوچک، صفحه اتصال موتور به، ریموت ها و مدار موجود می باشد و دیگر نیاز به تهیه این اقلام ندارید.

بقیه متعلقاتی که برای نصب کرکره برقی نیاز دارید نیز موتور کرکره برقی، چشمی فلاشر یو پی اس کرکره برقی، تیغه کرکره، رسیور و ریموت که برای هر یک باید به صورت جداگانه توضیحی ارائه شود.

 قطعات مورد نیاز برای نصب کرکره برقی

  •  یاتاقان
  • لوله فلزی
  • صفحه پلیت
  • اندکپ
  • ارتالون
  • کاور
  • جا قفلی

برای اینکه در مورد هر یک از اقلام بخواهیم توضیح دهید باید هر کدام را به مبحث جداگانه و مفصلی اختصاص دهید و به طور کامل توضیحات را در مورد هر یک از آن ها ارائه دهیم. حال در این مطلب می خواهیم در مورد یکی از قطعات مورد نیاز نصب کرکره برقی یعنی یاتاقان، صحبت کنیم. یاتاقان یکی از اقلام مورد نیاز برای نصب کرکره برقی است که در این مبحث در مورد آن صحبت می کنیم.

یاتاقان کرکره برقی

یاتاقان ها نیز انواع مختلفی دارن و برای هر نوع از موتور کرکره برقی متفاوت می باشند. یاتاقان در مدل های زیر می باشد:

  • یاتاقان موتور سلاید
  • یاتاقان موتور توبلار

یاتاقان برای موتور توبولار قطعه ای است که روی یک سمت صفحه پلیت نصب می گردد که برای این کار یاتاقان را روی صفحه پلیت پیچ می کنند. یاتاقان ها دارای یک محور گردان می باشند. یاتاقان کرکره برقی را به وسیله ی میله ای بنام اندکپ که در داخل همان محور گردان است قرار می دهند و به این ترتیب مکانیزم گردش کرکره برقی را آماده می کنند. هر سمت لوله که در آن موتور توبلار نصب می شود در طرف مقابلش یاتاقان و اندکپ وظیفه گردش لوله را برعهده می گیرند. پس این به آن معنی است که انتخاب یک یاتاقان خوب و منماسب بسیار مهم است زیرا این قطعه یک قطعه بسیار مهم در حرکت کرکره برقی و بی صدا یا کم صدا بودن ان است.

یاتاقان برای نصب کرکره برقی است اما خود به تنهایی عمل نمی کند و باید به همراه بلبرینگ و اندکپ باشد تا بتواند مسیر حرکت را به درستی انجام دهد. بلبرینگ و اندکپ از قطعات مورد نیاز برای نصب کرکره برقی است که یک طرف آن به شفت جوش داده می شود و طرف دیگر آن به وسیله یاتاقان به صفحه پلیت وصل می شود.

انواع اندکپ یاتاقان:

اندکپ هایی که همراه با یاتاقان هستند از شفت و پولک تشکیل شده اند. این پولک ها از یک طرف توسط یک سری پیچ به لوله کرکره برقی وصل می شوند و از سمت دیگر در قسمت داخلی یاتاقان جایگذاری می شوند. این مدل اندکپ بلبرینگ ها در برابر شکستگی و خوردگی بسیار مقاوم هستند. اندکپ پی وی سی دو بلبرینگه در محور اندکپ و در قسمت زیرین پوشش پی وی سی اندکپ قرار میگیرند. اندکپ های پی وی سی را فقط می توانید با پرچ و یا پیچ بر روی لوله ها نصب کنید.

3.7/5 (3 رای)
ارسال نظر
verification
chapta

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار برای شماره ارسال می شود