کرکره برقی

یکی دیگر از متلقات مورد نیاز نصب کرکره برقی، یو پی اس می باشد. یو پی اس یکی از قطعات مهم در کرکره برقی می باشد. یو پی اس دستگاهی است که برق مورد نیاز کرکره برقی را برای مواقع اضطراری و مواقعی که مشکل برق رفتگی به وجود می آید در خود ذخیره کرده و در آن مواقع از آن  برق ذخیره شده استفاده می کند. این دستگاه باعث می شود که وقتی برق قطع می شود کرکره برقی از کار نیوفتد و باز هم بالا و پایین شود.

در روزهای تابستان معمولا مشکلات برقی و قطعی برق به صورت مداوم وجود دارد که دارندگان کرکره برقی را با مشکلات زیادی مواجه می کند. به همین دلیل برای کرکره برقی ها باید یک دستگاه برقی اضطراری یو پی اس برای کرکره ها بسیار مهم است. هرچند کرکره های برقی در مواقع ضروری و برق رفتگی، خلاص کن دستی دارند اما این خلاص کن فقط برای استفاده خیلی کم از کرکره برقی است و اگر بخواهید در هنگام قطعی برق استفاده زیاد و پشت سرهمی از کرکره برقی داشته باشید باید یو پی اس را برای کرکه خود تهیه کنید.

یو پی اس کرکره برقی

یو پی اس ها در انواع مختلفی وجود دارند و برای انواع موتور های کرکره برقی متفاوت می باشند:

  • یو پی اس برای موتور کرکره برقی ساید
  • یو پی اس برای موتور کرکره برقی توبلار

تمامی یو پی اس ها با توجه به دو نوع موتور موجود در بازار تولید می شوند و هرکدام دارای آمپر های مختلفی می باشند:

  • Ups دارای حداق 1600 ولت آمپر جهت استفاده همراه با موتور ساید 300 نیوتن بر متر
  • Ups دارای حداق 1200 ولت آمپر جهت استفاده همراه با موتور توبلار تا 140 نیوتن بر متر
  • Ups دارای حداقل 2000 ولت آمپر جهت استفاده همراه با موتور ساید 500 تا 600 نیوتن برمتر

تمامی پو پی اس ها در قیمت های مختلفی هستند که شما می توانید با توجه به نوع موتورتان که مثلا موتور ساید است یا توبلار برای هزینه ای که می خواهید انجام بدهید برنامه ریزی کنید.

مثلا اگر موتور کرکره برقی شما توبلار است برای تهیه یو پی اس آن هزینه ای بین 900 هزار تومان تا 1300 هزار تومان را برنامه ریزی کنید. اما اگر موتور کرکره برقی شما ساید است برای تهیه یو پی اس آن هزینه ای بین 1100 هزار تومان تا 1600 هزار تومان را برنامه ریزی کنید.

یو پی اس های موجود در بازه در دو نوع معمولی و مخصوص نیز وجود دارد که هرکدام مزیت خاص خود را دارند و با توجه به نیاز و نوع کرکره برقی تان باید آن ها را انتخاب کنید. مزیتی که یو پی اس معمولی نسبت به دیگر یو پی اس دارد این است که علاوه بر استفاده در موتور کرکره برقی، در دوربین های مدار بسته، کامپیوتر ها، چراغ ها و دیگر محصولات نیز می توان از آن استفاده کرد که در هنگام قطعی برق تمامی این وسایل از کار نیوفتند. اما پو پی اس های مخصوص را فقط برای کرکره برقی ها ساخته اند و مخصوص کرکره برقی می باش

3.5/5 (4 رای)
ارسال نظر
verification
chapta

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار برای شماره ارسال می شود