کرکره برقی
پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷
مقایسه تیغه های فوم دار با تیغه های آلومینیوم در کرکره های برقی

روش تولید تیغه های فوم دار به صورت رول فرمینگ بوده و تیغه های آلومینیوم به صورت اکستروژن است.

روش تولید رول فرمینگ در کرکره برقی بدین صورت است که ابتدا ورق های فولاد منیزیم به فرم مورد نظر درآمده و سپس در حرارت، فوم پلی اورتان (مقاوم در برابر حریق) درون ورق شکل داده شده، تزریق می شود.

ورق های تیغه های فوم دار به صورت خود رنگ است و برخلاف تیغه های آلومینیوم، علاوه بر به روز بودن طرح و تولید آن، دارای استاندارد اروپایی است و دارای مشخصات این تیغه ها به شرح زیر است:

  1. ارزان بودن مواد اولیه تیغه های فوم دار نسبت به تیغه های آلومینیوم
  2. مقاوم بودن در برابر فرسایش، حرارت و گرد و غبار
  3. کارکرد بدون سر و صدا تیغه های فوم دار در کرکره های برقی
  4. مقاوم در برابر ضربه

تیغه های فوم دار به دلیل مقاوم بودن در برابر ضربه و هم چنین وجود فوم پلی اورتان درون آن، مناسب برای درب های پارکینگ و فروشگاه است.

اما روش تولید تیغه های آلومینیوم در مبحث کرکره اتوماتیک بدین صورت است که ابتدا بیلت آلومینیوم (در موقع تولید تیغه های با کیفیت از بیلت آلومینیوم و در تیغه های کیفیت پایین با ایج پایین از آلومینیوم ضایعاتی که به DC معروف است استفاده می شود) در پشت قالب قرار گرفته و با فشار وارد قالب می شود و سپس از سمت دیگر به شکل دلخواه و طراحی شده از دستگاه خارج می شود. تیغه های آلومینیوم در کرکره برقی خودرنگ نمی باشد. همچنین به دلیل بالا بودن قیمت مواد اولیه، قیمت بالاتری نسبت به تیغه های فوم دار دارند.

تیغه های آلومینیوم به دلیل قدیمی بودن روش تولید و بالا بودن هزینه آن و همچنین آسیب پذیری در مقابل فرسایش به ندرت در کشور های توسعه یافته مورد استقبال قرار می گیرد.

معایب تیغه های آلومینیوم:

  1. بالا بودن هزینه تولید
  2. مقاومت پایین در برابر فرسایش و رطوبت
  3. پر سر و صدا کار کردن تیغه ها در زمان رول شدن
  4. عایق نبودن در برابر سرما، گرما و صوت
  5. خود رنگ نبودن تیغه ها
4.3/5 (3 رای)
ارسال نظر
verification
chapta

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار برای شماره ارسال می شود